Samsung wprowadza nowy, wysokiej klasy system ultrasonograficzny „V8”
19 Październik 2021

Samsung wprowadza nowy, wysokiej klasy system ultrasonograficzny „V8”

https://news.samsung.com/pl/samsung-wprowadza-nowy-wysokiej-klasy-system-ultrasonograficzny-v8

Litera „V” w V8 oznacza „Versatile” (wszechstronny), ponieważ urządzenie wyposażono w zaawansowane funkcje, dostępne dotychczas tylko w najwyższej jakości ultrasonografach przeznaczonych dla określonych specjalizacji, takich jak położnictwo, radiologia, ortopedia czy kardiologia.

Oferowane przez V8 funkcje przeznaczone dla położnictwa i ginekologii to m.in. MV-Flow™, za sprawą której można śledzić powolny przepływ krwi w strukturach mikronaczyniowych, a także LumiFlow™, która zapewnia trójwymiarową wizualizację przepływu krwi na obrazie dwuwymiarowym, umożliwiając personelowi medycznemu bardziej realistyczną ocenę struktur naczyniowych i przepływu.

Z kolei przeznaczone dla radiologii obrazowanie S-Shearwave™ dostarcza informacji o sztywności badanych tkanek za pomocą pomiaru prędkości fali poprzecznej. V8 oferuje również funkcję S-Fusion™ umożliwiającą synchroniczne obrazowanie ultrasonograficzne z co najmniej jednym badaniem przekrojowym wykonanym w innej modalności, takim jak MRI/CT/PET, natychmiast rekonstruowanym w odpowiedniej płaszczyźnie.

Oczekuje się, że system V8 zostanie również wyposażony w NerveTrack™, funkcjonalność zatwierdzoną przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) jako urządzenie medyczne AI, która może być stosowana w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego, jako że umożliwia śledzenie lokalizacji nerwów w obszarach bólu w czasie rzeczywistym.

Co więcej, 23,8-calowy monitor LED i 14-calowy panel dotykowy o wysokiej czułości zwiększają wygodę użytkownika V8 podczas wykonywania procedur diagnostycznych.